Mamy już 10 lat! Zapraszamy na piknik urodzinowy.

Lasy Miejskie – Warszawa już od dziesięciu lat troszczą się o lasy w granicach stolicy, tak aby dobrze służyły wszystkim mieszkańcom stolicy. Troszczyć się jest o co, bo lasy stanowią około 15 procent powierzchni miasta.

Z okazji naszego jubileuszu zapraszamy Państwa na piknik urodzinowy połączony z otwarciem oczka wodnego w Lesie Sobieskiego.

W programie pikniku znajdą się między innymi warsztaty kulinarne, w czasie których wykorzystane zostaną leśne smakołyki. Będziemy próbować przetworów z owoców runa i podszytu leśnego.
Sokolnik zaprezentuje niezwykłe umiejętności lotnicze ptaków drapieżnych, a w przerwach między pokazami będzie można zapytać go o tajniki jego pracy. W czasie warsztatów rzeźbiarskich każdy będzie mógł spróbować swoich sił operując dłutem i młotkiem. Może ktoś odkryje w sobie ukryty rzeźbiarski talent? Dzięki bartnikowi będziemy mieli możliwość podejrzeć pracę pszczół w barci oraz zrobić świeczkę z wosku pszczelego.

Na pikniku gościć będziemy pracowników sąsiednich nadleśnictw, z którymi Lasy Miejskie -  Warszawa tworzą Leśny Kompleks Promocyjny - Lasy Warszawskie. Leśnicy z Lasów Państwowych przygotują dla mieszkańców m.in. ścieżkę zmysłów.

Zapraszamy do siedziby Lasów Miejskich – Warszawa, na terenie Lasu Sobieskiego ul. Korkowa 170A, wjazd od ulicy Jagiellońskiej. Piknik potrwa od godziny 12.00 do 16.00

 

04 kwietnia 2017

ul. Korkowa 170A

04-549 Warszawa

tel: 22 612 25 60 fax: 22 610 38 29

sekretariat@lasymiejskie.waw.pl

Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej

ul. Rydzowa 1A, 02-973 Warszawa

kom: 506 395 592

edukacja@lasymiejskie.waw.pl

Z naszej kamery

Sprzedaż drewna