Budowa Gazociągu Warszawskiego

Opublikowano: 10 styczeń 2023

2 stycznia 2023 r. rozpoczęte zostały prace przygotowawcze związane z budową nowego gazociągu. Do końca lutego 2023 r. prowadzone będą prace porządkowe w terenie oraz potrwa usuwanie roślinności na trasie gazociągu. Prace budowlane mają rozpocząć się w II kwartale 2023 r.

Gazociąg Warszawski to strategiczny projekt infrastrukturalny dla stolicy i gmin ościennych. Dzięki budowie nowego gazociągu w Warszawie i okolicy zwiększy się dostęp do gazu ziemnego zarówno dla właścicieli domów jednorodzinnych, jak i odbiorców przemysłowych. Ograniczona zostanie emisja szkodliwych substancji i poprawi się jakość powietrza w stolicy.

Inwestycja będzie zlokalizowana na terenie województwa mazowieckiego, na terenie powiatów: legionowskiego, warszawskiego zachodniego i warszawskiego w następujących gminach: Nieporęt, Jabłonna, Warszawa (Białołęka, Bielany, Bemowo), Łomianki, Stare Babice, Ożarów Mazowiecki.

Projekt realizowany jest przez polskiego Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM.

Wszystkie informacje zamieszczane są bezpośrednio na stronie poświęconej budowie gazociągu https://www.gazociagwarszawski.pl/

Zapraszamy do zapoznania się z treścią broszury dostępną tutaj.  

Sprawdź również

Leśna Triada Biegowa

11 kwiecień 2024

ZOOstaw, nie porywaj

03 kwiecień 2024

Wysprzątanie Wawerskich lasków

14 marzec 2024

Zajęcia edukacyjne w zabytkowej leśniczówce

08 luty 2024