ZOOstaw, NIE porywaj!

Opublikowano: 05 maj 2023
„ZOOstaw, NIE porywaj!” to nowa kampania edukacyjna informująca o tym, jak należy postępować w przypadku znalezienia młodego, dzikiego zwierzaka. Jej celem jest uświadamianie ludziom, jak i kiedy powinni pomagać podlotom i młodym ssakom. Akcja realizowana jest wspólnie przez Warszawskie ZOO, Ptasi Azyl, Lasy Miejskie – Warszawa i warszawską Straż Miejską.
Wokół nas, w przestrzeni miejskiej żyje bardzo dużo dzikich zwierząt. Niestety zdarza się, że ich młode są bezzasadnie zabierane przez ludzi. Wiele osób, kierując się odruchem serca i chęcią niesienia pomocy, często nieświadomie, niepotrzebnie ingeruje w życie podlotów i młodych ssaków. Nierzadko zdarza się, że taka pomoc może mieć negatywne konsekwencje, gdyż maluszki pozbawiane są szansy na naukę życia pod czujnym okiem rodziców.
Celem kampanii „ZOOstaw, NIE porywaj!” jest pokazanie, jak należy postępować w przypadku znalezienia młodego zwierzaka. Akcja nie bez powodu będzie trwała od 25 kwietnia do końca czerwca 2023 r., czyli w okresie intensywnego rozrodu. To w tym czasie Ekopatrol otrzymuje najwięcej zgłoszeń dotyczących młodych zwierząt, które w rzeczywistości nie potrzebują pomocy.
Bohaterami kampanii są: kos Wars i sarenka Sawa. To przedstawiciele gatunków, które najczęściej trafiają do Ptasiego Azylu i Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Lasów Miejskich. Ambasadorzy akcji będą udzielać wskazówek, jak działać i czego unikać w przypadku znalezienia maluszka.
Postacie zostały narysowane przez Justynę Gajewską – wolontariuszkę Warszawskiego ZOO.
W ramach kampanii instytucje zaangażowane w akcję „ZOOstaw, NIE porywaj!” będą prowadziły szereg działań. Będą to m.in.:
- posty w social mediach
- filmiki edukacyjne
- komunikaty w przestrzeni miejskiej
- spacery i spotkania z przedstawicielami Warszawskiego ZOO, Ptasiego Azylu, Lasów Miejskich – Warszawa, warszawskiej Straży Miejskiej
- dedykowane zajęcia i warsztaty edukacyjne
- pogadanki w szkołach
- event 21 czerwca w Warszawskim ZOO, na zakończenie kampanii.
Dołącz do nas i mądrze pomagaj dzikim zwierzętom. Śledź, publikuj i udostępniaj informacje związane z naszą kampanią - #ZOOstawNIEporywaj .
CO?: kampania edukacyjna „ZOOstaw, NIE porywaj!”
KIEDY?: od 25 kwietnia do 30 czerwca 2023 r.

Sprawdź również

Leśna Triada Biegowa "Szlak w stronę lata"

29 maj 2023

Wysprzątanie Lasku na Kole. Czysta Wola

09 maj 2023

ZOOstaw, NIE porywaj!

05 maj 2023

Leśna Triada biegowa 2023

27 luty 2023
Lasy Miejskie - Warszawa
Adres
ul. Korkowa 170A
04-549 Warszawa
Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 22 612 25 60
Godziny otwarcia
  • Pn - Pt

    7.30-15.30

  • Sb - Nd
    Nieczynne
Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej Lasów Miejskich
Adres
ul. Rydzowa 1A
02-973 Warszawa
Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 506 395 592
Leśne laboratorium
Park przy Bażantarni

© Wszelkie prawa zastrzeżone.

Lasy Miejskie - Warszawa