Zajęcia edukacyjne w zabytkowej leśniczówce

Opublikowano: 08 luty 2024

Leśniczówka to budynek liczący sobie ponad 130 lat. Jest wykonany w całości z drewna, co czyni go wyjątkową perełką architektoniczną na terytorium Warszawy.

Leśniczówka przetrwała dziejowe zawieruchy, w tym dwie wojny światowe, a w jednej z nich odegrała nawet epizodyczną rolę. Najprawdopodobniej była zbudowana dla Wiktora Stephana, postaci bardzo zasłużonej dla Lasu Kabackiego. To właśnie on odpowiedzialny jest za urządzenie lasu, które obowiązuje do dzisiaj. Na przestrzeni lat zmieniali się leśniczowie a leśniczówka służyła im nie tylko za miejsce wykonywania pracy, ale również za budynek mieszkalny.

Po 130 latach od wybudowania, leśniczówka przeszła generalny remont, którego efektem finalnym chcemy się z Państwem podzielić. Główną grupą odbiorców, na jaką obiekt jest nastawiony, są szkolne grupy zorganizowane, które przychodząc do Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej na zajęcia. Grupy oprócz standardowych zajęć o tematyce przyrodniczo – leśnej, mają też do wyboru opcję zajęć historycznych połączonych ze zwiedzaniem leśniczówki. W każdym miesiącu, w wybrane weekendy, oraz dni powszednie obiekt mogą zwiedzać osoby indywidualne. Więcej o zabytkowej leśniczówce można przeczytać Zabytkowa leśniczówka w Lesie Kabackim

Na zwiedzanie obowiązują wcześniejsze zapisy dokonywane drogą elektroniczną przy użyciu panelu zapisów

Sprawdź również

Zajęcia edukacyjne w zabytkowej leśniczówce

08 luty 2024

Zbiórka drzewek świątecznych

11 styczeń 2024

Bieg z Mikołajem w Lesie Kabackim

24 listopad 2023

Wysprzątanie Lasku na Kole. Czysta Wola

23 listopad 2023